تجربه قزوین اندازی خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان

تجربه: قزوین اندازی خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان کارگاه مچ اندازی بانوان پایگاه قهرمانی اردیبهشت

گت بلاگز خراسان رضوی افزایش ۹۹۰ درصدی صادرات خوراک دام و طیور به کشورهای همسایه

صادرات خوراک دام و طیور از استان خراسان رضوی به مقصد کشورهای افغانستان و ترکمنستان بیش از ۹۹۰ درصد زیاد کردن داشته هست.

افزایش ۹۹۰ درصدی صادرات خوراک دام و طیور به کشورهای همسایه

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جواناز مشهد، مسعود ابراهیمی مدیر اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: صادرات خوراک دام و طیور در فروردین ماه امسال ۵۱۲ تن به ارزش بیش از ۲۵۵ هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازنظر وزنی ۴۶۰ تن زیاد کردن داشته است.
وی در مورد صادرات خوراک دام و طیور افزود: خوراک دام و طیور تولید شده است در استان که با مجوز این اداره کل تولید و صادر شده است است جزءبا کیفیت ترین خوراک منطقه بوده که حاصل تلاش بیش از ۶۰ کارخانه دارای مجوز از این اداره کل در اقصی نقاط استان است.

عبارات مهم : اداره

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی تلاش اداره کل دامپزشکی را در جهت تحقق شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، کارآفرین دانست و گفت: کارها دامپزشکی در جهت ارتقای بهداشت و استاندارد واحدهای تولیدی از جمله موارد مهم در بقای این کارخانجات و حضور محصولات آن ها در بازارهای داخلی و خارجی است.

ابراهیمی یادآور شد: کلیه محموله های مرتبط با دام و طیور در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی شرکت دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می گردد ودقت در بررسی محموله های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد.

وی گفت: پذیرش محموله های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشور ها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله های وارداتی نیز صادق است و تا محموله ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت.
انتهای پیام//ف. ح

واژه های کلیدی: اداره | صادرات | دامپزشکی | استاندارد | صادرات | دام وطیور | دامپزشکی | مشهدمقدس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog