تجربه قزوین اندازی خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان

تجربه: قزوین اندازی خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان کارگاه مچ اندازی بانوان پایگاه قهرمانی اردیبهشت

گت بلاگز اخبار بین الملل ، اون&quot، تحریم‌های آمریکا علیه کره‌شمالی راجع به ترور برادر &quot

وزارت خارجه آمریکا با تحریم‌های جدیدی علیه کره‌شمالی اعلام کرد رژیم کیم جونگ اون از یک سلاح شیمیایی جهت ترور برادر ناتنی رهبر پیونگ‌یانگ استفاده کرده است. 

، اون&quot، تحریم‌های آمریکا علیه کره‌شمالی راجع به ترور برادر &quot

تحریم های آمریکا علیه کره شمالی راجع به ترور برادر "اون"

عبارات مهم : آمریکا

وزارت خارجه آمریکا با تحریم های جدیدی علیه کره شمالی اعلام کرد رژیم کیم جونگ اون از یک سلاح شیمیایی جهت ترور برادر ناتنی رهبر پیونگ یانگ استفاده کرده هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، وزارت خارجه آمریکا سه شنبه اعلام کرد دولت کره شمالی از ماده شیمیایی وی ایکس (عامل اعصاب) که طبق قانون ۱۹۹۱ “کنترل سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی و از بین بردن جنگ” ممنوع هست، جهت کشتن “کیم جونگ نام” استفاده کرده است.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: این نمایش علنی از اهانت به هنجارهای جهانی علیه استفاده از تسلیحات شیمیایی بیش از پیش ماهیت بی پروای کره شمالی را نشان می دهد و تاکید می کند که ما نمی توانیم هیچ نوعی از برنامه تسلیحات کشتار جمعی کره شمالی را تحمل کنیم.

، اون&quot، تحریم‌های آمریکا علیه کره‌شمالی راجع به ترور برادر &quot

طبق قوانین آمریکا زمانی که یک کشور یا یک رهبر ممنوعیت علیه تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی را نقض می کند، روی محصولات آن ممنوعیت واردات اعلام می شود ولی کره شمالی در حال حاضر تحت تحریم های شدید آمریکا و شرکت ملل متحد واقع شده است است و تصمیم روز سه شنبه تاثیر اندکی خواهد داشت. ولی به میان کشیدن مجدد بحث ترور سال گذشته کیم جونگ نام می تواند تلاش ها جهت شروع مذاکرات دو طرف را به خطر بیندازد.

کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی سال گذشته بعد از حمله دو زن در فرودگاه کوآلالامپور که ماده ای را روی صورت او ریختند، مرد. طبق تحقیقات، ردی از عامل اعصاب وی ایکس روی دو زنی که به کشتن کیم جونگ نام متهم هستند، شناسایی شد.

وزارت خارجه آمریکا با تحریم‌های جدیدی علیه کره‌شمالی اعلام کرد رژیم کیم جونگ اون از یک سلاح شیمیایی جهت ترور برادر ناتنی رهبر پیونگ‌یانگ استفاده کرده است. 

تحریم های تازه در شرایطی اعمال شد که کره شمالی تمایلاتی جهت متوقف کردن برنامه هسته ای خودش و همکاری در گفت وگوها با ایالات متحده آمریکا نشان داده هست. دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا سه شنبه در یک کنفرانس خبری خودش را عامل ارتقای روابط دانست و آنها را یک تحول مثبت خواند. مدیر جمهوری آمریکا گفت: جهت جهان، جهت کره شمالی و جهت شبه جزیره کره عالی می شود ولی باید ببینیم چه پیش می آید.

واژه های کلیدی: آمریکا | تحریم ها | استفاده | شیمیایی | کره شمالی | وزارت خارجه | تحریم های جدید | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog